otsikko
Siilin Ratsastuskeskuksen oppilaiden menestys Tuntiratsastajien Itä-Suomen alueen mestaruuksista

sennumestarit08.jpg
Senioreiden estemestaruuden mitalistit v. 2008.

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 29.9.2013 SuoVaRi:lla

C-tason koulumestaruus:
1. Emmi Lipponen / Kolipri
2. Aino Jokela / Ralph de Soie
3. Ella Juntunen / Ulli Mo
B-tason koulumestaruus:
1. Petra Tapanila-Nokelainen / S.N. Simon Sälli
2. Pilvi Thureson / Ralph de Soie
3. Veera Hoffren / Vanilla III
A-tason koulumestaruus:
1. Eeva-Maria Kaataja / Balhass
2. Sanna Ruotsalainen / Balhass

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 29.9.2012 SuoVaRi:lla

C-tason koulumestaruus:
1. Emmi Lipponen / Kolipri
2. Aino Jokela / Ralph de Soie
3. Ella Juntunen / Ulli Mo
B-tason koulumestaruus:
1. Petra Tapanila-Nokelainen / S.N. Simon Sälli
2. Pilvi Thureson / Ralph de Soie
3. Veera Hoffren / Vanilla III
A-tason koulumestaruus:
1. Eeva-Maria Kaataja / Balhass
2. Sanna Ruotsalainen / Balhass

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 19.-20.11.2011 SiRa:lla

C-tason koulumestaruus:
2. Elina Toivanen / Celius
3. Veera Hoffren / Fina IV
B-tason koulumestaruus:
1. Pilvi Thureson / Ralph de Soie
2. Sannika Lahti / Zetorius
A-tason koulumestaruus:
1. Eeva-Maria Kaataja / Zetorius
2. Petra Tapanila-Nokelainen / Pia-Sadora
3. Laura Laukkanen / Rising Sun

70-tason estemestaruus:
1. Veera Hoffren / Rising Sun

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 13.-14.11.2010 SiRa:lla

C-tason koulumestaruus:
1. Anni Ruuskanen - Zidane II
2. Pia Paajanen - Zidane II
3. Stiina Turunen - Celius
B-tason koulumestaruus:
1. Petra Tapanila - Samanta
2. Tiia Tuovinen - Rising Sun
A-tason koulumestaruus:
1. Milla Tarvainen - Rising Sun
2. Sanna Ruotsalainen - Fina IV

70-tason estemestaruus:
2. Juulia Hämäläinen - Fina IV
90-tason estemestaruus:
1. Hanna Parviainen - Vonnekut
2. Janni Mönkkönen - Vonnekut

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 24.-25.10.2009 SiRa:lla

ponien koulumestaruus:
1. Janni Mönkkönen - Zetorius
2. Milla Tarvainen - Siilin Veera
3. Veera Kervinen - Zetorius
junioreiden koulumestaruus:
1. Katja Tossavainen - Siren
2. Hanna Parviainen - Siren
3. Emmi Konttinen - Posse
senioreiden koulumestaruus:
1. Sanna Ruotsalainen - Siilin Veera
2. Sanna-Kaisa Kaikkonen - Posse
3. Eeva-Maria Kaataja - Rising Sun

ponien estemestaruus:
1. Veera Kervinen - Zetorius
2. Janni Mönkkönen - Zetorius
3. Maria Franssi - Med Myster
3. Jasmiina Peltola - Med Myster
junioreiden estemestaruus:
1. Tiia Tuovinen - Siren
3. Juulia Hämäläinen - Monti
senioreiden estemestaruus:
1. Sanna Ruotsalainen - Pellan Hiski
2. Eeva-Maria Kaataja - Posse
3. Sanna-Kaisa Kaikkonen - Pellan Hiski

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 12.10.2008 SiRa:lla

ponien estemestaruus:
2. Henna Kuosmanen - Siilin Zetorius
3. Jasmiina Peltola - Rising Sun
senioreiden estemestaruus:
1. Mari Suhonen - Siilin Siren
2. Sanna-Kaisa Kaikkonen - Pellan Hiski
3. Sanna Ruotsalainen - Posse

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 28.9.2008 SiRa:lla

ponien koulumestaruus:
1. Henna Kuosmanen - Siilin Veera
2. Veera Kervinen - Siilin Zetorius
3. Katja Tossavainen - Siilin Zetorius
junioreiden koulumestaruus:
1. Tiia Tuovinen - Med Myster
2. Kirsi Patronen - Siilin Siren
3. Sonja Halonen - Posse
senioreiden koulumestaruus:
1. Sanna-Kaisa Kaikkonen - Med Myster
2. Eeva-Maria Kaataja - Siilin Veera
3. Sanna Ruotsalainen - Posse

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 29. - 30.9.2007 SiRa:lla

ponien koulumestaruus:
1. Tiia Tuovinen - Pin Rock's Hannibal
2. Riikka Kuosmanen - Pin Rock's Hannibal
junioreiden koulumestaruus:
1. Hannamari Sirkko - Siilin Mister X
2. Veera Jäppinen - Siilin Siren
3. Sonja Halonen - Posse
senioreiden koulumestaruus:
1. Sanna Ruotsalainen - Monti
2. Petra Tapanila - Ieva
3. Eeva-Maria Kaataja - Ieva
ponien estemestaruus:
1. Hanna Parviainen - Rasseli
3. Henna Kuosmanen - Siilin Zetorius
junioreiden estemestaruus:
3. Hannamari Sirkko - Siilin Mister X
senioreiden estemestaruus:
1. Mari Suhonen - Siilin Siren
3. Eeva-Maria Kaataja - Siilin Siren

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 23. - 24.9.2006 SiRa:lla

ponien koulumestaruus:
1. Tiia Tuovinen - Siilin Veera
2. Saila Marin - Siilin Veera
3. Anna Pirskanen - Pin Rock’S Hannibal
junioreiden koulumestaruus:
2. Hannamari Sirkko - Siilin Mister X
senioreiden koulumestaruus:
1. Sanna Ruotsalainen - Monti
ponien estemestaruus:
1. Anna Tiikkaja - Siilin Hiawatha
2. Emmi Julkunen - V.K.Iris
junioreiden estemestaruus:
2. Hannamari Sirkko - Siilin Mister X

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 29. – 30.9.2005 ITR:lla

ponien koulumestaruus:
1. Heidi Hyttinen – Siilin Veera
2. Saila Marin – Siilin Veera
3. Tiia Tuovinen – Dusty 630
junioreiden koulumestaruus:
1. Sanna Ruotsalainen – Jehun Piste
2. Nella Julkunen – Monti
3. Elina Ukkonen - Monti
senioreiden koulumestaruus:
2. Maarit Kokkonen – Siilin Sparta
ponien estemestaruus:
2. Heidi Hyttinen – Siilin Veera
junioreiden estemestaruus:
2. Hannamari Sirkko – Jehun Piste
senioreiden estemestaruus:
2. Anu Liukkonen – Jehun Piste

Tuntiratsastajien aluejoukkuemestaruudet 14. – 15.5.2005 ITR:llä

ponien koulujoukkue:
2., joukkueessa Veera Jäppinen – Siilin Veera, Sanni Saihomaa – Siilin Veera, Saila Marin – Med Myster, Anna Tiikkaja – Dusty 630
junioreiden koulujoukkue:
1., joukkueessa Sanna Ruotsalainen – Jehun Piste, Nella Julkunen – Monti, Heidi Hyttinen – Siilin Mister X, Eeva-Maria Kaataja – Londa II
senioreiden koulujoukkue:
1., joukkueessa Selina Kallinen – Londa II, Anna Poutiainen – Monti, Sari Suhonen – Dusty 630, Heli Ruuskanen – Jehun Piste
ponien estejoukkue:
2., joukkueessa Tiia Tuovinen – Siilin Hiawatha, Anna Tiikkaja – Béla, Veera Jäppinen – Siilin Hiawatha, Iida Vidgren – Béla
junioreiden estejoukkue:
3., joukkueessa Elina Ukkonen – Siilin Sparta, Sanna Ruotsalainen – Jehun Piste, Eeva-Maria Kaataja – Londa II, Heidi Hyttinen – Siilin Mister X
senioreiden estejoukkue:
3., joukkueessa Mari Suhonen – Londa II, Sari Suhonen – Siilin Mister X, Selina Kallinen – Jehun Piste

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 25. – 26.9.2004 SiRa:lla

ponien koulumestaruus:
1. Sara Kettunen – Siilin Veera
2. Heidi Hyttinen – Monti
junioreiden koulumestaruus:
2. Eeva-Maria Kaataja – Siilin Grina (Griin)
senioreiden koulumestaruus:
1. Sari Suhonen – Siilin Veera
2. Johanna Huttunen – Siilin Grina (Griin)
3. Selina Kallinen – Siilin Londa (Londa II)
junioreiden estemestaruus:
2. Miida Koponen – Siilin Grina (Griin)
senioreiden estemestaruus:
2. Nina Savolainen – Siilin Jehu (Jehun Piste)

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 2003 VUR:lla

ponien koulumestaruus:
2. Iina Tuomainen – V.K.Kati
3. Eeva-Maria Kaataja – Siilin Shakir (Coral II)
junioreiden koulumestaruus:
2. Anna Poutiainen – Grad RUS
3. Sari Suhonen – Siilin Veera
senioreiden koulumestaruus:
2. Johanna Huttunen – Siilin Grina (Griin)
3. Senni Kekäläinen – Galija
ponien estemestaruus:
3. Elina Ukkonen – Wind
junioreiden estemestaruus:
1. Noora Sinervuo – Wind
3. Mari Suhonen – Grad RUS
senioreiden estemestaruus:
1. Petra Tapanila – Grad RUS
3. Johanna Huttunen – Siilin Grina (Griin)

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 28. – 29.9.2002 VUR:lla

ponien koulumestaruus:
1. Heli Ruuskanen – Wind
junioreiden koulumestaruus:
1. Senni Kekäläinen – Galija
2. Elina Oksa – Diiva
3. Tiia Räsänen – Totoriina
senioreiden koulumestaruus:
1. Petra Tapanila – Diiva
ponien estemestaruus:
2. Heli Ruuskanen – Wind
junioreiden estemestaruus:
1. Nina Savolainen – Nero
3. Elina Oksa – Kronprinz KS
senioreiden estemestaruus:
1. Petra Tapanila – Nero